SP Bratkówka - fotografia
strona główna mapa okolice email

Archiwum wydarzeń: 2007r. 2008r. 2009r. 2010r. 2011r. 2012r.


WYDARZENIA - 2007 r.

Wycieczka do Muzeum Podkarpackiego
Krosno 19.10.2007 r.

W muzeum zobaczyliśmy między innymi ekspozycję archeologiczną, mury obronne Krosna,  największą kolekcje lamp naftowych w Europie, mundury polskich żołnierzy, broń, galerię malarstwa oraz wystawę "Jezus Frasobliwy". Chłopcom bardzo podobały się mundury, broń i szkielet ludzki wykopany podczas prac archeologicznych. Dziewczynom podobały się lampy naftowe oraz galerie obrazów. Przewodnik opowiadał bardzo ciekawie i zaprosił nas na zwiedzanie najciekawszych zabytków Krosna. Bardzo nam się podobało w muzeum i chętnie skorzystalibyśmy z propozycji pana przewodnika.
Po zwiedzaniu zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i bardzo wygłodniali poszliśmy na frytki, zapiekanki i colę.

tekst: Gabriela Izowit

zdjęcia z Krosna

Pasowanie na ucznia - kl. I. - 16.10.2007 r.

Uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie i zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów naszej szkoły.
Pierwszoklasiści zaprezentowali zaproszonym gościom część artystyczną, na którą składały się wiersze, piosenki, oraz brawurowo zatańczony kujawiak. Pani dyrektor szkoły, wychowawczyni oraz starsi koledzy życzyli im powodzenia w szkole oraz spotkania wielu prawdziwych przyjaciół.
Koleżanki i koledzy z klasy trzeciej obdarowali młodszych kolegów własnoręcznie wykonanymi zakładkami do książek oraz wręczyli im "na szczęście" porcelanowego słonika..
Uroczystość zakończyła się przygotowanym przez rodziców słodkim poczęstunkiem.Wycieczka rowerowa - kl. V.
Ustrobna, Jaszczew, Bajdy, Wojkówka. -
26.09.2007 r.

Wycieczka rowerowa odbyła się dnia 26.09.07r. Zwiedziliśmy Ustrobnę, Jaszczew, Bajdy oraz Wojkówkę. Naszym pierwszym przystankiem była Szkoła Podstawowa w Ustrobnej. Po przejechaniu pewnego odcinka trasy, zatrzymaliśmy się przy dębie, który także znajduje się w Ustrobnej, aby odpocząć i zrobić kilka pamiątkowych zdjęć. Trzeci przystanek zrobiliśmy przy sklepie na Bajdach.
Mieliśmy już za sobą pół drogi. Przejechaliśmy spory kawałek, gdy skręciliśmy na ścieżkę polną. Wyjechaliśmy na drogę główną gdy Rafał z Anetą zaczęli się kłócić, którą drogą pojechać aby dotrzeć do ławy w Wojkówce. Po chwili sprawa się rozwiązała, stwierdziliśmy, że pojedziemy tą drogą którą wskazywał Rafał. Jednak okazało się, że przejeżdżamy przez teren prywatny. W końcu dojechaliśmy do ławy w Wojkówce. Diana bardzo bała się przejść przez nią, ponieważ ława bardzo się kołysała. Kiedy wszyscy bezpiecznie przeszli przez ławę poczuliśmy głód. Do parku zostało nam dosłownie kilkanaście metrów. Rafał który przygotowywał ognisko, wyciągnął schowane przed deszczem drzewo (genealogiczne :-). Po jakimś czasie nasz wychowawca uporał się z rozpaleniem ogniska, w tym czasie chłopaki grali w piłkę nożną.
Największymi głodomorami okazali się pan Szwed oraz nasz kolega Krzysiek.
Wspólnie bawiliśmy się na boisku, w parku i oczywiście nie zapomnieliśmy o pamiątkowej fotografii. Czas nam mijał bardzo szybko, zanim zorientowaliśmy się, musieliśmy wracać do domu. W drodze powrotnej nie wiadomo dlaczego, dało się słyszeć znaną melodię "Zielone wzgórza nad Soliną", którą prawdopodobnie gwizdał wiatr pomiędzy szprychami rowerowych kół.
Wycieczka rowerowa była bardzo udana, wprawdzie nie było słońca ale także nie padał deszcz.

tekst: Anna Pietryka i Gabriela Słowik
logistyka: Rafał Mikołajewski
serwis techniczny: Krzyszkof Pietryka
dobre humory: wszyscy
zdjęcia: fotograf sprytny
menu: pieczona kiełbasa

fotograf zdjęcia grupowe

Wycieczka do Zakopanego - 18-19.06.2007 r.

zdjęcia z wycieczki do Zakopanego aktywny wypoczynek wypoczynek
fotografia
Kliknij fotografię aby powiększyć.

Zakopane – gmina miejska w województwie małopolskim, siedziba powiatu tatrzańskiego. Według danych z 31 grudnia 2010 r.[3] miasto miało 26 737 mieszkańców i było drugim co do wielkości po Nowym Targu miastem Podhala. Zakopane jest największym ośrodkiem miejskim w bezpośrednim otoczeniu Tatr, dużym ośrodkiem sportów zimowych, od dawna nazywane nieformalnie zimową stolicą Polski. W granicach administracyjnych miasta znajduje się także znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego (od Doliny Suchej Wody do Doliny Małej Łąki).
źródło: Wikipedia


Wycieczka do Muzeum Podkarpackiego i BWA w Krośnie - 2007 r.
Poniżej fotografia przedstawiająca fortepian firmy Pleyel z czasów Fryderyka Chopina

fotografia Krosno Krosno Muzeum Muzeum Podkarpackie w Krośnie zdjęcie z wycieczki do Krosna

kliknij zdjęcie aby powiększyć


Dzień Zdrowia - 2007 r.

fotografie z uroczystości


Turniej Wiedzy Pożarniczej- 5 marca 2007 r.

    W dniu 5 marca w naszej szkole odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
    W konkursie wzięło udział dziewięciu uczniów, którzy wykazali się dużą wiedzą pożarniczą. Turniej zaszczycił swoją obecnością prezes miejscowej jednostki OSP- pan Stanisław Sroka, który wręczył uczniom dyplomy oraz nagrody ufundowane przez OSP w Bratkówce.
W szkolnym etapie turnieju zwyciężył Marcin Półchłopek - uczeń klasy VI.
II miejsce zajął Mateusz Guzek – uczeń klasy VI
III miejsce Agata Bardzik – uczennica klasy VI
IV miejsce Bartosz Filar – uczeń klasy V.
    Zwycięzcy szkolnego konkursu reprezentowali naszą szkołę podczas Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się 13 marca w Wojaszówce. Na tym etapie turnieju nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: Mateusz Guzek - II miejsce Bartosz Filar - II miejsce.web projekt:• Bratkówka 2007